previous arrow
next arrow
Slider
O nas

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Clipeus Arma powstało pod koniec 2013 roku. Naszym celem jest promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, popularyzację systemu samoobrony, łączenie umiejętności pochodzących z różnych obszarów aktywności fizycznej –  rywalizacji z umiejętnością i chęcią współpracy oraz wysiłku fizycznego z dobrą zabawą.

Kształtujemy zdrowe nawyki wśród dzieci, młodzieży i dorosłych,  stwarzamy alternatywne propozycje spędzania wolnego czasu dla społeczności lokalnej,  skupiającej miłośników różnych form aktywności fizycznej. Całą swą działalność realizujemy w oparciu o wartości patriotyczne, kulturalne oraz zasady fair play. Doświadczona kadra trenerska pomaga rozwijać się, osiągać sukcesy, a także motywuje do ciężkiej pracy.

Staramy się żyć i zarażać pasją!

Największym przedsięwzięciem organizacyjnym jest impreza biegowa pn. „Nadbużański Bieg Pod Prąd”. Jest to wydarzenie cykliczne, którego pierwsza edycja odbyła się w 2014 r.,

Impreza początkowo miała na celu pokazanie unikatowego położenia i uroku terenów „Malowniczego Wschodu” – okolic Dorohuska, położonego bezpośrednio nad dziką rzeką Bug, nieopodal granicy polsko-ukraińskiej. Bieg, który początkowo miał promować tereny nadbużańskie, dzisiaj jest wydarzeniem skupiającym nie tylko miłośników dzikiej przyrody, ale również amatorów rywalizacji wśród ekstremalnych przeszkód naturalnych. Zawodnicy muszą zmierzyć się ze swoimi słabościami, lękiem, zmęczeniem oraz z … innymi zawodnikami, dla których są jednocześnie rywalami, jak i niezbędną pomocą na trasie.

Obecnie rozpoczynamy organizację IV edycji, która odbędzie się 3 września 2017 r. które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez powiatu chełmskiego, a dla zaprawionych biegaczy jest punktem obowiązkowym na biegowej mapie województwa  lubelskiego.

 

Wydarzenia i projekty sportowe organizowane przez Stowarzyszenie Clipeus Arma:

  • „Nadbużański Bieg Pod Prąd”,
  • treningi i seminaria z systemu Krav Maga,
  • „Wakacje z Krav Maga” – projekt skierowany do dzieci i ich rodziców w ramach mini-kolonii,
  • kursy „Bezpieczna Kobieta”,
  • szkolenia z zakresu survivalu,
  • marsze patriotyczne,
  • cykliczne akcje oddawania krwi,
  • zbiórki żywności dla rodzin potrzebujących z powiatu chełmskiego.